AKTIVITY V OKOLÍ

Praděd

Bělá pod Pradědem leží ve vzdálenosti 5 km od Jeseníků, kde naleznete veškerá potřebná zázemí pro nákup potravin (Lidl, Billa, Kaufland, Albert či Penny), oděvů (Sport2000, Sportisimo, obchůdky s módou v okolí náměstí), skvělých kaváren (Vinckovo kafe, Eleanor, NAKAFE, NaturBar, úžasnou čajovnu Pangea, pro děti Krafárna, U Elvíry a jiné), regionální produkty, a také se v okolí nachází velká škála aktivit.

V zimě určitě využijete skvělou dostupnost do nejbližší, necelé 3 km vzdálené Ski Arény Filipovice, Červenohorského sedla (cca 10km), Pradědu (cca 25 km), Ramzové či Ostružné (do 20 km), všechny vleky jsou přizpůsobeny veškerým zimním sportům.

V letní sezóně vás vyznačené jesenické stezky provedou jak na cyklovýlety tak i turistiku, které budou obohaceny nádhernými výhledy na zdejší krajinu. Pro vášnivé cyklisty určitě doporučujeme Rychlebské stezky (cca 25 km), které stojí za projetí. Turisti naopak ocení například přechod hřebenu Šerák-Keprník-Vřesová studánka-Červenohorské sedlo. Nesmíte také opomenout navštívit Priessnitzovy léčebné lázně, které 100% stojí za prohlídku.

FOTOGRAFIE OKOLÍ